Tarih

Açılamayan Gizemli Kapılar

Çağımızda Teknoloji sayesinde bir Kapıyı açamamamız mümkün değil. Ancak bu kapıları açmak için teknolojiden fazlasına ihtiyaç var. Neden mi? Hadi gelin Ardında büyük Gizemler saklayan bu kapıları birlikte arayalım.

PADMANABHASWAMY TAPINAĞI

acilamayan-gizemli-kapilar-padmanabhaswamy-tapinagi
acilamayan-gizemli-kapilar-padmanabhaswamy-tapinagi

Padmanabhaswamy tapınağı Hindistan’ın kerala bölgesinde bulunur. 16 yüzyılda inşa edilen tapınak, kullanılan özel sarı bir boyadan dolayı altın gibi Parlar. Tapınak kendinden çok daha eski olan 6 büyük mahsenin üzerine inşa edilmiştir ve o zamandan beri kapalı tutuluyordu. Birkaç yıl önce hükümet 5 mahzenin kapılarının açılmasına izin verdi. Tüm Dünya bu gizemli Kapıların Ardında ne olduğunu merakla bekliyordu. Kapılar açıldığında ortaya çıkan şey beklemeye değmişti. Mahzenler ağzına kadar altın ve mücevherler ile doluydu. Altın kemerler, elmaslar, çeşit çeşit değerli taşlar…

Bulunan hazine, yaklaşık olarak 1 trilyon dolar değerindedir. Toplamda 6 kapı vardı ama sadece 5 tanesi açılmıştı. Peki neden…

Çünkü 6. kapının Lanetli olduğuna inanılıyor. Büyü kırılmadan kapı açılırsa bunu deneyen kişilerin ve hatta tüm Hindistan’ın lanetleneceğine inanıyorlar. Kapı diğerlerinden farklı, bir açma kolu yok ve yılan motifleri ile süslü. Açılması için büyünün Hintli bir keşiş tarafından kırılması gerekiyor. Ancak sorun da burada… çünkü bu antik büyüyü kırabilecek tecrübe de bir Keşiş dünyada yaşamıyor ve kapı Ardında ki tüm Gizemi ile kapalı kalmaya devam ediyor.

BENSİNPRİS OTELİ

acilamayan-gizemli-kapilar-bensinpris-oteli
acilamayan-gizemli-kapilar-bensinpris-oteli

Kanada’da bulunan bensinpris otelinde bazı garip olaylardan dolayı kapısı mühürlenmiş bir oda var, 873 numaralı oda…

Çalışanlar ve misafirler bu oda ile ilgili bir çok garip şikayetlerde bulunuyorlardı. Hayaletlerden bahsediliyordu. Küçük bir çocuk valiz taşıyan bir otel görevlisi ve bir gelin gördüklerini rapor ediyorlardı. Hayalet Gelin Hikayesi 1920’de otelde yaşanan büyük bir yangına dayanıyor. Gelin düğün günü çıkan yangından Kaçarken merdivenlerden düşüyor ve boynu kırılarak ölüyor. Ölmeden önce ise 873 numaralı odada kalıyordu bu odada daha önce kalan başka misafirleri de gece yataktan kendilerini birinin ittiğini söylüyorlardı. Temizlikçiler ise odanın duvarında çocuk eli izlerinin olduğunu ve onları temizledikleri halde ertesi gün tekrar ortaya çıktığını söylüyorlardı. Otel yönetimi Tüm bu şikayetlerden sıkıldı ve 873 numaralı odanın kapısını kilitledi. Üzerine duvar kağıdı çekilerek gizlendi. Koridorda kapının yerini hala bulabilirsiniz ancak içeri artık giremezsiniz.

QİN SHİ HUANG Dİ MEZARI

acilamayan-gizemli-kapilar-qin-shi-huang-di-mezari
acilamayan-gizemli-kapilar-qin-shi-huang-di-mezari

ilk Çin İmparatoru olan qin shi huang di’nin anıt mezarı dünyanın en büyük arkeolojik buluntuların dan biridir. Burada Toprak heykellerden yapılma büyük bir Ordu bulunur. 8000 adet asker düzinelerce at ve silah heykeli vardır. Milattan önce 210 tarihinde yapılan mezar halen açıklanamayan birçok Gizem ile doludur.

Bunlardan biri de İmparatora ait olan mezar odasıdır. Mezarın kapısı açılamıyor, Bunun iki sebebi var Birincisi çok tehlikeli Çünkü arkeologlara göre kapının arkasında hassas okların bağlı olduğu bubi tuzakları ve cıva ile dolu göletler var. ikincisi ise kapının sarsılmadan çok hassas bir şekilde açılması gerekiyor. Çünkü kilden yapılan anıt mezar oldukça kırılgan. Bu sebeple kapı açılırken ortaya çıkacak bir Sarsıntı tüm mezarın yok olmasına sebep olabilir. Kim bilir belki de kapıyı bekleyen bu topraktan yapılma devasa Ordu, halen imparatorlarının ruhunu koruyordur. Elbette teknoloji yakın gelecekte kapıyı açmanın bir yolunu bulacak ancak açıldığında insanlığın ne ile karşılaşacağı şüpheli.

TAÇ MAHAL

acilamayan-gizemli-kapilar-tacmahal
acilamayan-gizemli-kapilar-tacmahal

Tac Mahal dünyanın en güzel yapılarından biri olarak kabul edilir ve dünya mirası listesinde baştadır. Hikayesi de en az kendi kadar etkileyicidir Tac Mahal 1632 yılında zamanın İmparatoru Şah Cihan tarafından çok sevdiği ve 14. çocuğuna doğum yaparken ölen eşi Mümtaz Mahal adına inşa edilmiştir. Bitmesi 20 yıl sürdü yapımında 20.000 işçi ve 1.000 adet fil çalıştı. Gerçek aşkın simgesi olarak görülen yapının içinde Şah Cihan döneminde kilitlenen ve mermerleri ile kapatılan birçok kapı var. Hükümet bu kapıların asla açılmayacağını söylüyor. Peki neden…

Bu konuda birçok teori var. Kimileri mezar odasına giden bu Kapıların Ardında yatanların rahatsız edilmemesi gerektiğini düşünüyor. Kimisi ise bu bölümlerin Şah Cihan tarafından yaptırılmadığını ve bir Hindu tapınağını ait olduğunu söylüyor. Açılması yasak olduğu için gerçeği sadece tahmin edebiliyoruz ve kapıların arkasına saklanan Gizem Her neyse yakın gelecekte öğrenmemiz mümkün olmayacak.

MISIR PİRAMİDİ

acilamayan-gizemli-kapilar-misir-piramidi-bosluk
acilamayan-gizemli-kapilar-misir-piramidi-bosluk

Mısır’da bulunan büyük piramit Dünyanın 7 harikasından biridir. Diğer adları ile Kufu veya Keops Piramidi olarak da bilinir. M.Ö. 2560 yıllarında inşa edilen piramidin günümüzde halen açıklanamayan birçok sırrı var. Bunlardan biri de 2017 yılında keşfedilen 30 metre uzunluğundaki bir boşluk. Bu alan hiçbir yere bağlı değil ve ona uzanan tek bir koridor var bu boşluğa açılan giriş üzerinde bakır tutamaçlar olan küçük taş bir kapak ile kapatılmıştır. Arama kurtarma ekiplerinin kullandığı bir makine ufak bir delikten koridora sokuldu ve kapak delindi. Kameralar açılan delikten baktığında gizemli boşluğu ulaşacaklarını sanıyorlardı ama karşılarına yeni bir taş blok daha çıktı ve kalınlığından dolayı bunu delmek imkansızdı. Üzerinde çeşitli hiyeroglifler bulunan blok belki de bir uyarı niteliğindeydi. Arkeologlar Kral odalarından tamamen bağımsız olan Bu alanın özellikle saklandığını düşünüyorlar. Kapısını henüz açamadığımız bu gizemli boşluk belki de içinde piramitlerin sırrını saklıyor.

Tek bir hakkınız olsa bu kapılardan hangisini açmak isterdiniz .Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı