İŞKUR

Çaykur İŞKUR Üzerinden 830 İşçi Alımı Yapacak!

Çaykur İŞKUR Üstünden 830 İşçi Alımı Yapacak! İŞKUR üzerinden çalışan alımı son sürat devam etmektedir. Son olarak duyuru Çaykur tarafınca verilmiş ve 830 tane işçi alınacağı duyurulmuş bulunmaktadır. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü duyurmuş olduğu ilanda, 24 Şubat 2020 tarihinden itibaren başlayarak 830 tane işçi alacağını ve başvuruların 28 Şubat 2020 Cuma günü sona ereceği belirtilmiş bulunmaktadır.

 

Müracaatta bulunmak isteyen yurttaşlarımız İŞKUR İl müdürlüklerinden veya İŞKUR’un resmi web sayfası üstünden yapabileceklerdir. Yayımlanmakta olan ilanda mevsimlik olarak işçi alımı meydana getirecek olan Çaykur, işe alınacak olan bireylerin Noter huzurunda yapılacak kura sonucunda belirleneceğinin bilgisini vermiş bulunmaktadır. İşe alınan adaylar talep ettikleri iş yeri için 2020 yaş çay kampanyası açılışından başlayarak iş başı yapacaklardır.

Alınacak olan 830 İşçi İçin Aranan Koşullar Nedir?

Alınacak olan Olan 830 İşçi İçin Aranan Koşullar Nedir? Çaykur’da çalıştırılmak üzere alınacak olan olan geçici beden işçilerinden istenen genel özellikler altta yazılı olan gibidir.

 

 • Adam
 • 18 – 50 yaş aralığı olması gerekmektedir.
 • Minimum İlkokul mezunu olması gerekmektedir.
 • Müracaat edecekleri iş yerinin bağlı bulunmuş olduğu İlin, İl ve İlçelerinde ikamet etmesi gereklidir.

Alınacak olan 70 Eski Hükümlü ve Engelli İçin Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacaktır?

Alınacak olan 70 Eski Hükümlü ve Engelli İçin Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacaktır? Çaykur işletmelerinde geçici olarak çalıştırılmak suretiyle alınacak olan olan 70 tane eski hükümlü ve engelli statüsündeki çalışan alımında kontenjan dağılımı altta yazılı olan şeklinde olmaktadır.

4857 sayılı İş Kanunu 30. Hususu gereğince çalıştırılacak olan Engelli ve Eski Hükümlü işçi kontenjanları için

 • Rize şehrine bağlı işyeri için Cumhuriyet Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 35 Engelli ve 17 Eski Hükümlü,
 • Trabzon şehrine bağlı iş yeri için Çamlı Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 9 Engelli ve 3 Eski Hükümlü,
 • Artvin şehrine bağlı iş yeri için Arhavi Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 3 Engelli ve 2 Eski Hükümlü,
 • Giresun şehrine bağlı iş yeri için Tirebolu Çay Fabrikası Müdürlüğü’ne 1 Eski Hükümlü

Olarak toplamda, 47 Engelli vatandaşımız ve 23 Eski Hükümlü yurttaşlarımız geçici işe Noter Kurası ile alınacaktır.

Çaykur İş Başvurusu ve Kura Ne Zaman Yapılacak?

Çaykur İş Başvurusu ve Kura Tarihleri Ne Vakit Yapılacak? Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafınca gelen açıklamaya nazaran Çaykur için müraacatlar 24 Şubat 2020 Pazartesi günü başlamış olacak ve 28 Şubat 2020 Cuma günü sona erecektir. Başvurularınızı İŞKUR şubelerinden veya İŞKUR web sayfaları üstünden gerçekleştirebileceksiniz.

Öteki taraftan müracaatta bulunan işçilerin belirlenmesi yapılacak olan kura çekimi ile gerçekleştirilecektir. İşe alınacak olan olan işçilerin belirlenmesi için yapılacak olan kura çekim tarihleri ise altta yazılı olan şeklinde olmaktadır.

 • 17 Mart 2020 Tarihinde, Saat 10.00’da Rize/Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu Salonu,
 • 18 Mart 2020 Tarihinde, Saat 13.00’te Trabzon/Of Kapalı Spor Salonu,
 • 19 Mart 2020 Tarihinde, Saat 13.00’te Artvin/ Hopa Kapalı Spor Salonu,

Yapılacak olan kura çekilişleri İŞKUR ‘a meydana getirilen başvuruların bulunmuş olduğu listeler asıl alınarak Noter kura çekimleri gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan Noter Huzurunda Kura çekilişlerinin arkasından, işe girmeye hak kazanan işçi talep etmiş olduğu iş yerine, 2020 yaş çay kampanyasının açılışından itibaren işe başlayacaktır.

Noter Huzurunda meydana getirilen kura çekilişinin arkasından işe başlamaya hak kazanılmış olduğu taktirde istenilen evrakları getirerek iş başı yapmayan adayların yerine, noter kura sıralamasında belirtilmiş yedek listedeki sıralamaya göre iş yerine bağlanan sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacaktır. Hatta işe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunmuş olduğu İŞKUR Müdürlüğü tarafınca yapılacaktır.

İşe Girmeye Hak Kazanan Vatandaşlardan İstenen Belgeler Nedir?

İşe Girmeye Hak Kazanan Vatandaşlardan İstenen Belgeler Nedir? Yapılacak olan Noter Kura çekilişinin arkasından işe girmeye hak kazanan adaylardan iş başı yapmaları durumunda istenecek olan belgeler altta yazılı olan şeklinde olmaktadır.

 • İşe girmek için Dilekçe,
 • İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden almış olduğu gönderme belgesinin esası,
 • T.C. Kimlik nolu nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Mezuniyet belgesi esası veya fotokopisi,
 • Çalışmasına engel teşkil edecek durumun olmadığını belirten Sağlık Raporu,

Adli Sicil kaydı.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı