Dünya

Dünyanın En Pahalı ilginç içme Suları

Bir şişe su ne kadar pahalı olabilir… 10₺, 20₺, ya da 30.000₺. Araba fiyatına su mu olur diyorsanız evet olur. Buyrun yazıının devamında inceleyelim.

FİNE WATER

dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-fine-water
dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-fine-water

Liste ucuz bir su ile başlıyoruz. Ucuz dediysek listeye göre ucuz… Japonya’nın en yüksek dağı olan Fuji’den geliyor. Aktif bir yanardağı olan fujinin derinliklerindeki kayalardan toplanan su, mineral bakımından çok zengin. insan oluşumu kirlerden tamamen uzak. Fiyatı ise 750 mililitre 5 dolar Yani yaklaşık 27 tl değerinde.

TAZMANYA YAĞMUR SUYU

Tazmanya deyince aklımıza herhalde sadece şu Tazmanya canavarı geliyor ama artık değil. Avustralya’ya bağlı Tazmanya Adası’nda bu su yağmur suları toplanarak elde ediliyor. Su toprağa hiç değmeden biriktirilip şişeleniyor ve birçok hastalığa çare olduğuna inanılıyor. Fiyatı ise 750 mililitre s10 dolar Yani yaklaşık 53 TL.

AQUA DECO

dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-aqua-deco
dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-aqua-deco

Liste ilerledikçe fiyat artıyor ve fiyatla beraber şişelerde değişiyor. Kanada’da doğal kaynak suyundan elde edilen bu su, Listenin En pahalısı değil ancak 2007’de dünyanın en yumuşak içimli suyu seçildi. Ayrıca şişesi bir sudan çok bir parfüm şişesine andırıyor  ve genelde lüks restoran ve Spa salonlarında satılan suyun fiyatı ise 750 mililitre 15 Dolar Yani yaklaşık 80 TL.

 

SVALBAROİ

dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-svalbaroi
dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-svalbaroi

Böyle pahalı sulardan bahsedince hepimiz tatmak istiyoruz çünkü merak ediyoruz. Aramızda bunu içerek merakını gideren biri var. Orkun Işıtmak bu suyu bir videosunu da içmiş ve çok beğenmişti. Norveç’te erimekte olan bir buzul Dağından elde ediliyor. Yani dünyada 200.00.000 yıl önce donan ve artık erimeye başlayan buzun suları şu an 750 mililitrelik şişesi 120 dolara satılıyor Yani yaklaşık 640 TL.

FİLLİCO

dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-fillico
dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-fillico

Eğer satranç oynamayı seviyorsanız Şişeler size tanıdık gelecektir. Vezir ve Şah taşları şeklinde tasarlanan bu sular yine Japonya’dan. Ancak bu kez Kobe bölgesinden elde edilen sular daha pahalı. Çünkü insan yerleşiminin den kilometrelerce uzakta şişeleniyor. Sake üreticisi bir firma tarafından şişelenen suyun fiyatı ise 750 mililitre 220 dolar Yani yaklaşık 1116 TL.

KONA NİGARİ

İşte karşınızda dünyanın en şifalı suyu. Kilo vermeye yardımcı olduğu enerjiye arttırdığı ve cildi güzelleştirdiği biliniyor. Pasifik okyanusundaki havai adalarından çıkan su, yerin 1000 metre altından geliyor diğer pahalı suların şişelerinin Aksine bu suyun şişesi Çok daha sıradan. Ancak birçok ünlü dermatolog ve fitness eğitmenleri tarafından tavsiye ediliyor fiyatı ise 750 mililitre s 450 dolar Yani yaklaşık 2385 TL civarındadır

ACQUA Dİ CRİSTALLO TRİBUTO A MODİGLİANİ

dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-acqua-di-cristallo-tributo-a-modigliani
dunyanin-en-pahali-ilginc-icme-sulari-acqua-di-cristallo-tributo-a-modigliani

Dünyanın en pahalı şüphelenmiş içme suyu. Güney Pasifik okyanusunda bulunan fiji adalarından çıkarılıyor. Şişeleri 24 ayar altından yapılma suyun içerisinde Okyanus derinliklerinden gelen mineraller bulunuyor Ve vücut için son derece faydalı. Fiyatı ise 750 mililitre 60000 dolar yani 318 bin tl değerinde bir ev parasına bir şişe su.

Param olsa hepsini denemek isterdim mi diyorsunuz yoksa sudur Sonuçta bu kadar Paraya gerek yok mu diyorsunuz yorumlarda yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Kapalı