Banka ve FinansBankalardan satılık

Garanti BBVA’dan Satılık Gayrimenkuller

Garanti Bankası BBVA’dan satılık gayrimenkul alımları bankanın müşterilerine hizmet verdiği resmi internet sayfası üzerinden yapılmaktadır. İpotekli olarak verdiği kredilerin belirtilen süre zarfı içerisinde bankaya geri ödemesinin yapılmaması durumunda teminat olarak aldığı ipotekli gayrimenkulü yasal olarak satışa çıkarma hakkına sahiptir. Bankanın resmi web sitesi üzerinden satışa açık hale gelen mülkler açık arttırmayla satılıp oldukça uygun fiyatlara sahibini bulmaktadır. Garanti BBVA satılık gayrimenkul alımlarından yararlanmak için bankanın sizden talep ettiği şartları yerine getirmeli ve site üzerinden mülklerin takibini yapmak zorundasınız.

Garanti Bankası Gayrimenkul Satın Alım İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Garanti BBVA gayrimenkul satın alımları yapılırken bankanın resmi internet hesabını kullanmak ve işlemleri oradan yürütmek gerekmektedir. Yılın belli dönemlerinde kendi sitesi üzerinden gayrimenkul ilana çıkan banka, satışa çıkarttığı gayrimenkuller için taban fiyatını belirtmektedir. Bu taban fiyatına göre gayrimenkul sahibi olmak isteyen kimseler; ilana teklif vererek değerlendirmeye tabi tutulacaklardır.

İcralık gayrimenkuller için yapılan teklifler, gereken adımlar takip edilerek yapılacak olup bu işlemin asıl amacının en yüksek fiyat teklifini vereni belirlemek olduğunu belirtmek gerekmektedir. Çünkü banka satışını yapacağı gayrimenkulün sahibini en yüksek fiyat teklifini veren kişi olarak belirtmiştir.

Teklifini sistem üzerinden gerçekleştirdikten sonra teklif ver butonuna tıklayarak teklifinizi bankanın değerlendirmesi için göndermiş olmaktasınız. Yasal olarak yürütülen bu süreçte internet sitesi üzerinden yapılan işlemleri yeterli bulmayan kişiler dilerlerse söz konusu gayrimenkulü yerine inceleme fırsatı da bulabilmektedirler. Bu işlem için banka yetkilileriyle görüşüp randevu almak yeterli olacaktır. Garanti BBVA satılık gayrimenkul alımları işleminde randevu alındıktan sonra kişiye en uygun zaman içerisinde mülkün gösterimi sağlanmaktadır.

Garanti Bankası Gayrimenkul Alımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul alımında dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

 • Öncelikle Garanti Bankası üzerinden gayrimenkul alımı gerçekleştirecek kişilerin bankanın resmi web sitesi üzerinden gayrimenkulün mevcut durumlarını sürekli takip etmesi gerekmektedir. Bu takibin sebebi ise bankanın gayrimenkul ilanlarını sürekli güncellemesidir.
 • Garanti Bankası BBVA üzerinden gayrimenkul satın alımı yapacak kişilerin site üzerinden herhangi bir üyelik girişi yapmalarına gerek yoktur.
 • Bankanın şubesine teklif verilmek için gidilmemektedir.
 • Garanti Bankası tarafından gayrimenkul alımı yapacak kişilerin birden fazla teklif sunma hakları mevcuttur.
 • Banka tapu harç bedelini satın alımı yapan kişiyle beraber ortak ödemektedir. Tapu harç bedeli ise gayrimenkulün binde kırkını oluşturmaktadır.
 • Garanti Bankası BBVA sitesi üzerinde yer alan ilanlar her gün banka tarafından yenilenmektedir.
 • Banka satışa açık hale getirdiği gayrimenkulü herhangi bir sebepten ötürü iptal etme hakkına sahip olmaktadır.
 • İhale esnasında en yüksek teklifi veren kişinin teklifi kabul edilmektedir.

Garanti Bankası BBVA Teminat İadesi Şartları Nelerdir?

Garanti Bankası BBVA teminat iadesi almak isteyen kişilerden belirli şartları yerine getirmeleri halinde teminatın geri ödemesini yapmaktadır. Bankanın teminat iadesi için aradığı şartlar şunlardır;

 • Garanti Bankasına yapılan ihale tekliflerinde bankanın kişinin teklifini kabul etmemiş olması,
 • İhalenin banka tarafından kapatılması,
 • Bankanın açmış olduğu ihaleye başka hiçbir kimsenin teklif vermemesi durumunda geri iade yapılmaktadır. Garanti BBVA satılık gayrimenkul alımlarında teminat bedelini geri almak isteyen kişilerin taleplerini bankaya yazılı olarak bildirmesi gerekmektedir.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı