Banka ve FinansE-devlet

İnternetten Vergi Borcu Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme 2020

Bu yazımızda internetten vergi borcu sorgulama ve kredi kartı ile ödeme 2020 verileri ilişkin bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Türkiye çapında bilhassa bundan sonra çoğu işlemi web üstünden yapabildiğimiz şeklinde benzer sürede devlet ile ilgili işlemlerde bu hale geldi. Çoğu düşünerek hareket etmek devletin en büyük görevlerinden bir tanesidir. Fazlaca mühim konulardan birisi olan vergiler ile ilgili olarak da bu somut adımlar atıldı. Bundan sonra vergi işlemleri de tamamıyla interaktif ortama taşındı ve bundan sonra kolaylıklar sizler için her anlamda ilgi çekici hale geldi. İnteraktif vergi dairesi ile ilgili olarak da bilgiler sunacağız.

İnteraktif Vergi Dairesi Nedir?

İnteraktif vergi dairesi (İVD), tamamıyla web ortamında vergi sorgulama ve ödemeler yapabildiğiniz devletin interaktif sistemidir.

İVD, hem mobil uygulama olarak Android ve iOS platformlara hem de web sitesi olarak bilgisayar kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Vergi ödemesi, bundan birkaç yıl öncesine kadar vergi dairelerinde ki uzun uzadıya kuyruklar sebebi ile insanoğlu için zulümdü. Şimdilerde ise bundan sonra her şey son zamanların gereklilikleri sebebi ile online ortama taşındı. Bu sistem içinde devlete olan bütün borçlarınızı da ödeyebiliyorsunuz. Dava dosya harçları veya devlet kanatlarına öteki olan borçlarınız da dahil diyebiliriz.

 

İnternetten Vergi Borcu Nasıl Sorgulanır?

e-Devlet sistemi, bunun en büyük aracılarından birisi olarak baya uzun bir süredir sizlere hizmet sunuyor diyebiliriz. Türkiye geneline baktığımız süre bundan sonra vergi ile ilgili olarak oldukça mühim bir gerekçe olmadığı sürece vergi idarelerine gitmiyorsunuz. Her türlü işleminizi web ortamından yapmak şeklinde bir imkanınız var. İnternetten vergi borcu nasıl sorgulanır?

e-Devlet’ten vergi borcu sorgulama hususi durumunu bu aşamada kullanabilirsiniz. e-Devlet, her geçen gün özellikleri itibari ile büyüyen ve gelişen bir platform olma yolunda somut adımlar atıyor. Hal bu şekilde olunca da bizde elimizden geldiğince kapsamlı detayları sizlere sunma yoluna gidiyoruz. e-Devlet sisteminin arama kısmından vergi terimini yazdığınız süre tüm vergi borçlarınızı kesin biçimde sorgulayabiliyorsunuz. MTV vergisi şeklinde vergilerin ayrı bir alanı söz bahsi ve burada sorunsuz bir biçimde sorgulama yaparak vergi borçlarınıza dair bilgiler edinebilirsiniz.

 

Bunun haricinde interaktif vergi dairesi mobil uygulaması veya web sitesine giriş yapın. Burada e-Devlet bilgileriniz ile giriş yapma olanağına sahipsiniz. İnteraktif vergi dairesi sistemi tamamıyla vergi borçlarına yönelik bir sistem olduğu için ötürü oldukça daha kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz. Benzer sürede borcunuzu görerek yeniden kredi kartınız ile tamamıyla web üstünden bu borcunuzu kapatabilme şansına da sahip olabileceğinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu, biz için sunulmuş en muhteşem avantajlardan birisi olarak da söyleyebiliriz. Öteki mevzu başlığımıza eğilim göstererek düşünce edinelim.

 

İnternetten Kredi Kartı ile Vergi Borcu Nasıl Ödenir?

İnteraktif vergi dairesi, bu anlamda bizlere arz edilen en büyük olanaklardan birisi oldu. Daha önceki dönemde MTV ödemelerini vs. ePTT AVM üstünden online olarak ödeme şansına sahip oluyorduk. Şimdilerde ise vaziyet değişti ve çoğu banka da devlete vergi borcu ödeme mevzusunda antak kalma yapmış oldu. Kısacası alternatifimiz önemli anlamda fazla. İnternetten vergi borcu ödeme şekilleri genel itibari ile altta yazılı olan şeklinde listelenebilir;

  1. Bankacılık uygulamalarından vergi ödeme,
  2. ePTT AVM üstünden vergi ödeme,
  3. İnteraktif vergi dairesi üstünden vergi ödeme,

olmak sureti ile şekilleri listeleyebiliriz. Bağlı ki bir de şu şekilde bir vaziyet var. Devlet bankaları tam kapsamlı olarak vergi borcuna yönelik adımlar atıyor. Bu adımların niteliği de yeniden kendisini kesin bir biçimde gösteriyor. Siz, şayet vergi borçlarınızı güvenilir bir kaynaktan süratli bir biçimde ödemek isterseniz önceliğiniz bundan sonra İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ olmalıdır. Bunun için de bundan sonra web sitesi ve mobil uygulamalar hizmet veriyor.

İnternet sitesine veya mobil uygulama üstünden e-Devlet bilgileriniz ile interaktif vergi dairesine giriş yapın. Sonrasında ise istediğiniz vergi borcunuzu kredi kartınız ile %100 güvenli bir biçimde ödeyin. Borcunuz bütün devlet sistemlerinden anlık olarak silinsin. Üstelik ödeme yaparken 3D Secure güvenlik sistemi var olan. Şu demek oluyor ki telefonunuza SMS gelmeden ödeme yapma şeklinde bir vaziyet söz bahsi değil. Aslına bakarsak bu da devletin almış olduğu en büyük güvenlik önlemlerinden birisi.

Bunun haricinde yeniden bankacılık uygulamalarının ÖDEMELER > VERGİ ÖDEMELERİ kısmından da ödemeler yapabilirsiniz. Bilhassa devlet bankaları olan Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank bu anlamda sizlere vergi ödemesi kolaylığı sağlıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı