İŞKUR

İŞKUR’dan İş Bekleyenlere Müjde! İŞKUR 55 Bin İşçi Alacak

İŞKUR 55 Bin İşçi Alacağını Açıkladı! İŞKUR işi olmayan vatandaşların umudu olmaya devam ediyor. İŞKUR’a müracaatta bulunarak işe yerleştirilen on binlerce vatandaşımızdan sonra gelen yeni açıklamaya bakılırsa 55 bin tane yeni işçi alımı yapılacak. İŞKUR 2020 yılının başından beri ortalama olarak 150 bin vatandaşımıza işe yerleştirmiş ve iş sahibi yaparak işsiz diğer yurttaşlarımızın umudu olmuş durumdadır.

 

İŞKUR yapmış olduğu yeni açıklaması ile beraber 55 bin tane işsiz vatandaşımızı daha iş sahibi yapacağını açıklamış bulunmaktadır. İŞKUR’un yapmış olduğu açıklamaya göre işe alınacak olan elemanlar hangi meslek dallarından olacak hepsi ve daha fazlasına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye genelinde İstihdama yönelik teşvik çalışmaları tam gaz devam ederken, İŞKUR Türkiye’de yaşayan yurttaşlarımızın umut kapısı olmaya devam ediyor. İŞKUR işi olmayan yurttaşlarımızın iş yolunda umut kapısı olmaya devam etmektedir. Türkiye çapında iş arayan yurttaşlarımız ile iş veren vatandaşlarımızı buluşturarak karşılıklı anlaşma yönünde işi olmayan vatandaşlarımızı iş sahibi yapan İŞKUR, 2020 yılının başından bu yana ortalama olarak 154 bin vatandaşımızı iş sahibi yapmış bulunmaktadır. Bu kadar vatandaşımızı iş sahibi yapmasına rağmen İŞKUR duyuru sayfasında toplamda 55 bin tane açık iş ilanı bulunmaktadır.

 

İŞKUR Üzerinden Aranan Elemanlar Hangileri?

İŞKUR üzerinden yılbaşından bu güne ortalama 154 bin vatandaşımız iş sahibi olmuş bulunmaktadır. Buna rağmen hala İŞKUR üzerinde 55 bin tane açık iş ilanı bulunmaktadır. İŞKUR üzerinde bulunan 55 bin tane iş ilanı ve meslek dalları da şu biçimde olmaktadır. İŞKUR üzerinde açık olarak bulunan iş ilanları yoğunluk sırasına bakılırsa ilk sırada, beden işçisi, dikiş makinecisi, temizlik görevlisi, satış danışmanı ve konfeksiyon işçisi aranmaktadır.

İş arayan yurttaşlarımız İŞKUR üzerinden belirtilen ilanlardan herhangi birine müracaatta bulunmak için, İŞKUR’un resmi web sayfası üzerinden müracaatta bulunabilir veya kendilerinin bağlı bulunmuş olduğu en yakın İŞKUR Müdürlüğü’ne şahsen giderek müracaat yapabilirler. İŞKUR üzerinde açık olan bir takım meslek dalları ve ihtiyaç duyulan işçi sayısı altta yazılı olan şeklinde olmaktadır.

  • Makineci (Dikiş), 2.482 Tane,
  • Temizlik Görevlisi, 1.656 Tane,
  • Konfeksiyon İşçisi, 1.279 Tane,
  • Garson, 1.158 Tane,
  • Satış Danışmanı, 1.640 Tane,
  • Gövde İşçisi, 9.343 Tane,
  • Gazaltı Kaynakçısı, 700 Tane,
  • Kasiyer, 750 Tane,
  • Davet Merkezi Alıcı Temsilcisi, 680 Tane,
  • Güvenlik Görevlisi, 588 Tane

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı