Banka ve FinansBankalardan satılık

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller

QNB Finansbank tarafından satışa sunulmuş gayrimenkuller diğer bankalara ait olan prosedürlerin uygulanmasıyla işleme konulmaktadır. QNB Finansbank kredi kullandırttığı müşterilerinin borçlarını iade etmemesi halinde müşterisinden temin ettiği ipotek gayrimenkulü yasal olarak satışa sürebilme yetkisine sahip olmaktadır. QNB Finansbank satılık gayrimenkul listesinden yararlanabilmek için bankanın kendi resmi web sitesi üzerinden inceleme yapmak mümkün olmaktadır.

QNB Finansbank İcralık Gayrimenkul Alımı Nasıl Olmaktadır?

QNB Finansbank bünyesinde satışa çıkarılan icralık gayrimenkuller ilanı resmi web sitesi üzerinden yayınlanmaktadır. Ancak ilanlar çok detaylı olmadığından alıcı; iskân bilgileri, kiracı bilgileri ve konum gibi önem duyulan bilgileri öğrenememektedir. Bu sebepten alıcının ilgilendiği ilanla alakalı araştırma yapması gerekmektedir. Aksi halde bankanın satış işlemini onaylaması halinde tüm koşulların alıcı tarafından kabul edildiği varsayılarak banka herhangi bir mesuliyet kabul etmemektedir.

QNB Finansbank icralık mülkler için bir satış bedeli belirlenmektedir. Satılık gayrimenkuller için e ticaret formu üzerinden teklif verilmektedir. Banka teminat olarak yaklaşık yüzde 2 oranında bir bedel talep etmektedir. Teklifi veren alıcılar bu bedeli yatırdıktan sonra bankanın teklif onayını beklemektedirler. Verilen teklifler arasında en yükseğini veren kişiye banka bir tebligat yönlendirmektedir ve ulaşan bu tebligat sonrasında alıcı 30 gün içerisinde gayrimenkulün alımını gerçekleştirmek zorundadır.

Kredi Çekerek Gayrimenkul Alışı Mümkün Müdür?

QNB Finansbank tarafından satışı yapılan mülkler için bankada kredi almak mümkün sayılmaktadır. Müşterinin alımı gerçekleştirebilmesi için kredi talebinde bulunması halinde banka tarafından konut kredisi imkânı da sağlanmaktadır. Genellikle hali hazırda sermayesi bulunmayan alıcalar QNB Finansbank satılık gayrimenkul ayrıcalığını diğer bankalara tercih etmektedirler. Ancak taşınmaz mülkün satım işlemi gerçekleştikten sonra elektrik, su ve diğer borçları alıcı kişiye ait olmaktadır.

Eğer teminat bedelini yatırıp ihaleye dâhil olmuş birisinin verdiği teklif kabul görmez ve ihale kapatılırsa yatırılan teminat bedeli kişiye geri ödenmektedir. Geri ödenmenin sağlanması için bankaya başvuru yapmak gerekmektedir. Bankanın satışa sunduğu gayrimenkulleri incelemek için QNB Finansbank resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkuller İçin Aranan Ön Koşullar Nelerdir?

QNB Finansbank satılık gayrimenkul satın alma şartları şu şekildedir:

  • QNB Finansbank satılık gayrimenkul alımı yapacak kişiler; bu alımları gerçekleştirmek için ihale ve teklif yöntemi kullanmalıdırlar.
  • Muhammen bedelin altında verilen teklifin kabul edilmesi veya muhammen bedelin altında bir fiyata satışın gerçekleşmesi söz konusu olmamaktadır. Bunun için teklif veren kişi muhammen bedelin altında bir teklif vermemelidir.
  • Ödeme koşulunda vadeli veya taksitli olarak bir satış yapılmamaktadır. Ödenecek mevcut tutar peşin olarak ödenmelidir.
  • Ancak QNB Finansbank’tan konut kredisi çekerek gayrimenkul almak mümkündür.
  • Satılık mülklerin bulunduğu resmi sitede verilen bilgiler genel bilgiler olmakla beraber taahhüt içermediği de en başta bildirilmektedir.
  • Banka satılık mülkler için şartname ve taahhütname hazırlamaktadır.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı