Tarih

Tarihteki İlk Kadın Lezbiyen Olan Sappho

Erkeklerin homoseksüel eşcinsel olması haram olduğu gibi kadının da homoseksüel lezbiyen olması Yani herhangi bir kadına şehvet ile dokunması ve bakması haramdır.

Kadınların,kadınlara şehvetle bakması ve dokunması, kocasından başkasına erkek ve kadın kim olursa olsun yabancıya süslemeleri caiz değildir.Erkekle kadın başka cinsten oldukları için bir araya gelmeleri nispeten güçtür.Kadının, kadına yaklaşması ise daha kolaydır.

tarihteki-ilk-kadin-lezbiyen-olan-sappho
tarihteki-ilk-kadin-lezbiyen-olan-sappho

Sappho tarihte bilinen ilk kadın şairlerden biri ve aynı zamanda bilinen ilk lezbiyenlerdir.Şiirlerinde bir kadın ile ilişkisinden bahsetmiştir hakkında oldukça az Detay bilinen Sappho milattan önce 615 yılında aristokrat bir aileden lesbos adasında doğdu. Şiirlerinde tüm formları ile güzelliği anlatıyor ve her iki cinse karşı da aşk şiirleri yazıyordu.Bu yüzden model lezbiyen kelimesinin kökeninde Sappho dayandığı söylenir. Sappho sık sık lezbiyen ya da biz lesbos olarak tanımlanmıştır.Ayrıca safic kelimesinde eşcinsel çağrışımları vardır öte yandan, Marcela Gracia Ibeas ve Elisa Sanchez Dünyanın evlenen ilk lezbiyen çifti olmuştur.İspanya’da yaşayan Marcela Gracia Ibeas ve Elisa Sanchez Lezbiyen çiftin 1901 yılında Katolik kilisesini kandırarak resmen evlendiği ortaya çıkmıştır.

Antik Çin şiiri ve hikayelerinde lezbiyen ilişkileri rastlanmakta ancak erkek eşcinselliğin e değinen Edebi eserlerdeki Detaylara yer verilmemektedir.Batı ülkelerinde zamanla birlikte bu Eylem suç olmaktan çıkarılmıştır. Suudi Arabistan ve yemen de eşcinsellik hapis, kırbaç, ölümle cezalandırılmaktadır.İran’da lezbiyen davranışlarını yasaklayan yasa, hala yürürlükte bulunmaktadır.

Nisa Suresi 15. Ayeti;

Kadınlarınızdan çirkin fiilde bulunanlara karşı aranızdan dört şahit getirin. Eğer şahitlik ederlerse O kadınları ölüm alıp götürünce yahut Allah onlara bir yol açıncaya kadar evlerde hapsedin.

Bu ayette geçen fahişe kelimesi, özellikle bazı modern dönemdeki bazı müfessirler tarafından lezbiyenlik olarak yorumlanmıştır.Peygamber Efendimiz birçok hadisinde lezbiyenlikten sakındırmıştır.Bir hadislerinde ise lezbiyen ilişkinin zina olarak değerlendirmiştir.

Kadınlar Arasında sevicilik zinadır.Zina gibi haramdır.Başka bir hadiste de lezbiyenlik ve Gay ilişkiler kıyamet alametlerinden birisi olarak gösterlir.Allah insan neslinin devamı için erkek ve kadını yaratmakla beraber bunların birleşmesi için bir şart koymuş. O da ne; nikah akdi Müslüman şahitler huzurunda iki karşı cinsin kesin olarak birbirlerini eş olarak kabul ettiklerini beyan eden bir hareket.Allah Bunun dışındaki Yolları zina saymış ve kapatmıştır.Zina çok büyük günahlardandır.Ya Allah zihin yapmayın demiyor Zinaya yaklaşmayın diyor.

Bu homoseksüellik lezbiyenlik meselesi Allah’ın yaratışında ters, kanunlarına aykırı, anormal, cibilliyet, karakter bozukluğudur normal karakterde Erkek, kadınla birleşir.Çok büyük haram olsa bile yani zina yapsalar bile Bu normal bir birleşmedir.ama çok büyük günahlardandır. Fakat bu insan neslini ifsad eden insan neslini yok etmeye çalışan homoseksüellik lezbiyenlik zinadan da kötü bir şeydir.

Ondan dolayı Allah Lut Kavmine büyük gazap etmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı