Banka ve FinansBankalardan satılık

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Satılık Gayrimenkuller

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) gayrimenkul satışı yapan bankalar arasında yer almaktadır. Yatırım yapmak için mülk sahibi olmak isteyen alıcıların piyasanın çok altında fiyatlar sunması nedeniyle gayrimenkul satışı yapan bankaları tercih ettiği görülmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası; TEB satılık gayrimenkul adı altında satışa sunduğu ilanları 90 gün arayla güncellemektedir. Bu sayede Türkiye Ekonomi Bankası tarafından satışa çıkarılmış gayrimenkuller teklif almaya açık bir hale gelmektedir. Çünkü yapılan her güncelleme sonrasında taşınmazın bedeli düşmekte ve daha uygun bir hale gelmektedir.

Türkiye Ekonomik Bankası Satılık Gayrimenkuller İçin Nasıl Teklif Verilmektedir?

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından satışa sunulan mülklere teklif vermek için e ticaret seçeneğini kullanarak internet aracılığıyla teklif verme imkânına sahip olunmaktadır. Bu site aracılığıyla taşınmaz mülklerin fiyatlarını takip etmek daha kolay olmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası özelliği ile diğer bankaların arasından sıyrılmaktadır. Bu banka diğer bankaların talep ettiği zorunlu sayılan teminat bedelini talep etmemektedir. TEB aracılığıyla teminat ödemeden teklif verme hakkına sahip olunabilmektedir.

Bu bankadan taşınmaz mülk alacak kişiler hem Türkiye Ekonomi Bankası’ndan hem de başka bir bankadan kredi alabilme fırsatını da değerlendirebilmektedir. Gayrimenkul alımı için yeterli sermayesi bulunmayan kişilerin tercih ettiği bankalar arasında Türkiye Ekonomi Bankası gelmektedir.

TEB Satılık Gayrimenkul Alımları İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Türkiye Ekonomi Bankası gayrimenkul alımları için gerekli belgeler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Gayrimenkul satış şartnamesi,
  • Geçici teminat yatırma dekontu,
  • Teklif verecek kişinin T.C. kimlik belgesi ve 1 adet fotokopisi,
  • Noter tarafından düzenlenmiş vekâletname (Vekâleten teklif verme söz konusu olduğu durumlarda vekil adına düzenlenmiş, ihale ve açık artırmalara iştirak ve gayrimenkul satın alma yetkilerini içeren noter onaylı, ıslak imzalı vekâletname ve vekilin noter tasdikli imza beyannamesi)
  • Teklifi verecek firma ise onaylı ve yetki belgesi ve güncel ticaret sicil gazetesi,
  • Teklif veren firma ise imza sirküleri,
  • Ticaret veya Sanayi Oda Kayıt Belgesi gerekmektedir. TEB satılık gayrimenkul için gerçek kişi veya tüzel kişilerin talep edilen belgelerle birlikte bankalara müracaat etmesi ve bankanın değerlendirme sürecinin başlaması gerekmektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası Gayrimenkul İhalesi Kazanıldıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Türkiye Ekonomi Bankası gayrimenkul ihalesi kazanıldıktan sonra; ihaleyi kazanan kişi ihaleye itiraz edilmediği durumda 10 iş günü içerisinde gayrimenkul ödemesini tamamlamak zorunda olmaktadır. Daha sonra icra dairesi görevlileri, tapuyu ihale yoluyla kazanan kişi için söz konusu olan mülkün tapusunu tescil ettirilmesi adına tapu müdürlüğüne yazı yazması gerekmektedir. Yazılan yazı tapu dairesine ulaştıktan sonraki aşamada tapu tescil işlemleri gerçekleştirilmektedir. Gayrimenkul alımını gerçekleştirip mülk sahibi olan kişinin bilmesi gereken bir noktada şudur ki; TEB satılık gayrimenkul çatısı altında alınan mülkün 3 yıl içerisinde gelir vergisi kanunu gereği satamazsınız. Sattığınız takdirde aradaki fark kadar gelir vergisi ödemek zorunda kalırsınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı