DünyaGenelGündem

Umre Ziyaretleri Geçici Olarak Askıya Alındı!

Umre Ziyaretleri Geçici Olarak Askıya Alındı! Gelen son dakika haberine bakılırsa umre ziyaretleri askıya alındı. Sebebi ise yeni tip korona virüs şu demek oluyor ki Kovid-19 virüsü olmaktadır. Suudi Arabistan’ın yapmış olduğu açıklamasına bakılırsa umre ziyaretleri geçici olarak askıya alınmış bulunmaktadır. Umre ziyaretlerinin belli bir süre askıya alınmasının tek sebebi ise bütün dünyayı tesiri altına almaya devam eden korona virüsü olmaktadır. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, ülkedeki sağlık uzmanlarının Kovid-19 virüsünü yakından takip etmiş olduğunu açıklandı.

 

Suudi Arabistan’dan gelen son dakika haberi sonucunda yeni tip Kovid-19 virüsü sebebi ile ülkeye yapılacak olan umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretlerinin geçici olarak askıya alınmış olduğu açıklaması yapılmış bulunmaktadır. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı tarafınca meydana getirilen ve hatta resmi haber ajansı SPA’da da yer verilen açıklamalara göre, ülke çapında bulunan uzman sağlık kurum ve ekiplerinin Kovid-19 virüsünü yakın markajdan takip ettiği açıklanmış bulunmaktadır.

2020 Umre Ziyaretleri Korona Virüsü Sebebiyle Ertelenmiş Bulunmaktadır!

2020 Umre Ziyaretleri Korona Virüsü Sebebiyle Ertelenmiş Bulunmaktadır! Gelen son dakika haberine bakılırsa neredeyse dünya genelinde etkisini göstermeye başlamış olan korona virüsü sebebi ile umre ziyaretleri geçici olarak askıya alınmış bulunmaktadır. Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamaya bakılırsa ülke geneline yapılması planlanan umre ve Mescid-i Nebevi ziyaretleri bir sonraki açıklamaya kadar askıya alınmış bulunmaktadır. Söz bahsi edilen salgının önüne geçilmesi adına Dünya Sağlık Örgütü başta olmak suretiyle uluslar arası örgütlerin devletlerin sarf etmiş olduğu çabaların destekleneceği yapılan açıklamalar arasında yer verilmiştir.

 

Gelen son dakika açıklamalarına göre meydana getirilen açıklamalar şu biçimde olmaktadır. Sağlık otoriterlerinin önerisi ve virüsün yayılmasının önüne geçebilmek için alınmış bulunan koruyucu tedbirler kapsamında, umre veya Mescid-i Nebevi ziyaretleri Suudi Arabistan’a girişlerin belirli bir süre askıya alınması kararı alınmış bulunmaktadır. Yapılan açıklamanın devamında ise söz bahsi virüsün tehlikeli bir biçimde dünya çapında yayılmış olduğu ülkelerden Suudi Arabistan’a turistik vize ile girişlerin ve Suudi Arabistan ile Körfez İşbirliği Konseyi üyesi ülkelerin vatandaşlarının ülkeye giriş çıkışlarında meydana getirilen ulusal kimlik kartı kullanımının da askıya alındığı gelen açıklamalar içinde yer verilmiştir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı