Genel

VSCO nedir, nasıl kullanılır? VSCO Girl ne demektir?

Eskiden VSCO Cam olarak duyulmuş VSCO, iOS ve Android cihazlar için bir fotoğrafçılık mobil uygulamasıdır. Uygulamanın Joel Flory ve Greg Lutze tarafınca oluşturuldu. Peki VSCO nedir ve nasıl kullanılır?

VSCO NEDİR?

VSCO, aslına bakarsak bir fotoğraf düzenleme ve paylaşım platformunun adı. Tıpkı Instagram şeklinde, fakat daha görsel odaklı. Çoğunlukla gençler tarafınca tercih ediliyor.

Kullan kişiler, fotoğraflarını türlü öncesinden ayarlanmış filtreler vasıtası ile yada daha ince ayarlamalar, solma, netlik, ten rengi, tonlama, tonlama, keskinleştirme, doygunluk, kontrast, ısı, pozlama ve diğer hususlar için izin veren “araç kiti” özelliğini kullanarak düzenleyebilir.

VSCO GIRL NE DEMEKTİR?

‘VSCO Girl’, ‘sokak kültürü’yle bütünleşmiş bayanlar için kullanılan bir tabir olarak İngilizce sosyal medya lügatına yerleşmiş görünüyor. VSCO isminde uygulamayı kullanıp kullanmamak bir yana, esasen olay tamamıyla yaşam tarzı ve giyim stiliyle ilgili. Peki, nasıl ‘VSCO Girl’ olunuyor?

Kent yaşantısını yansıtan bütün fonlar, sizin için birer fotoğraf malzemesi haline gelmeli, şayet ‘VSCO Girl’ olarak görünmek istiyorsanız. Bilhassa de duvar yazıları, mural resimler… Duvar yazıları önünde çekilen fotoğraflar ‘sokak stili’ tavrınızı destekleyecek. Öte taraftan, ‘cool’ göründüğünüz ön kabulü de güçleniyor.

‘VSCO Girl’ profillerine göz attığımızda görülen en mühim şey, benzer takıların yaygın kullanımı. Bileklikler, görece büyük küpeler, kolyeler oldukça önemseniyor. Takılar haricinde bir aksesuar olarak güneş gözlüğü de dikkat çekiyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı