GenelHaberYurt dışı

Yabancı Telefon Numarası Sorgulama

Yabancı bir numaranın kime ait olduğunu öğrenme işlemi, telefonlara gelen yabancı çağrıların sorgulanabilmesini sağlamaktadır. Yabancı telefon numarası sorgulama işlemi çeşitli yollar ile gerçekleştirilebilmektedir. Telefon numarası sorgulaması yapmak isteyen kimselerin sorgulama yapabilecekleri yollar ise şu şekildedir:

 • Telefon numarasının kime ait olduğunu gösteren uygulamalar bulunmaktadır.
 • Hat operatörleri tarafından telefon numarası sorgulama hizmeti verilmektedir.
 • Bazı durumlarda Whatsapp uygulaması da sorgulama yapmanızı sağlayabilmektedir.
 • Arama motorlarında numara aratılabilmektedir.
 • Sosyal medya platformları kullanılarak bilgi edinilebilmektedir.
 • Telefon sorgulama hizmeti sunan çağrı merkezleri bulunmaktadır.

Telefon Numarasının Kime Ait Olduğunu Ücretsiz Öğrenme

Yabancı telefon numarasını ücretsiz sorgulama işlemi bazı farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Ücretsiz olarak sorgulama işlemi yapılabilecek seçenekler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Sosyal medya hesaplarından telefon numarası sorgulatma
 • Ücretsiz hizmet sunan uygulamaları kullanma
 • Google araması yapma

İlgili kimseler sosyal medya hesaplarından sorgulatma yapmak istiyorsa bu işlemin başarılı olabilmesi için numara sahibi kimsenin telefon numarasını sosyal medya hesabına kaydetmiş olması ve ayarlarında telefon numarası ile bulma özelliğini aktifleştirmiş olması gerekmektedir.

Yabancı Telefon Numarası Instagram ile Sorgulama

Instagram üzerinden telefon numarası sorgulama işlemi yabancı bir numaradan gelen bir aramanın kime ait olduğunu öğrenmek isteyen kimselerin bazı durumlarda işine yarayabilen bir yöntemdir. Instagram telefon numarası sorgulama işlemi için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • Gelen aramanın özel olmaması yani numaranın açık olması gerekmektedir. Gelen arama sonrası ilgili kimse bu numarayı telefon rehberine kaydetmelidir.
 • Daha sonra Instagram uygulamasına girilerek ayarlardan kişileri takip et seçeneğine tıklanması gerekmektedir.
 • Instagram’ın telefon rehberine ulaşabilmesi için izin verilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra telefon rehberi ve Instagram’ın eşitlenme işlemi gerçekleştirilmektedir.
 • Bu işlem bitince numara sahibi kimse bu numara ile bir Instagram hesabı kullanıyorsa bu hesap ilgili kimse tarafından görüntülenebilmektedir.

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama CIA

CIA uygulaması, ücretsiz bir şekilde numara sorgulama hizmeti sunan bir mobil uygulamadır. CIA programı ne kadar çok kişi tarafından indirilirse o kadar çok numara sorgulama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. CIA uygulaması, telefon numarası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için ilgili kimselerden telefon rehberlerine ulaşmak için izin istemektedir. Bu izin verilmediği takdirde uygulama kullanılamamaktadır. CIA bu yolla ilgili kimselerin rehberlerini alarak bir numara bilgi havuzu oluşturmaktadır. Daha sonra bilinmeyen bir numara aradığında bu numaranın kime ait olduğunu bu bilgi havuzunu kullanarak öğrenmekte ve kullanıcısına iletmektedir. CIA uygulaması bu bilgi havuzunu kullanıcılarının rehberinden topladığı bilgileri toplayarak oluşturduğu için hattın gerçek sahibi ve CIA uygulaması tarafından gösterilen isim arasında fark olabilmektedir. CIA uygulamasını kullanmak isteyen kimseler bunları telefon markalarına göre değişen uygulama mağazalarından indirebilmektedir.

Whatsapp Üzerinden Ücretsiz Numara Sorgulama

Whatsapp uygulaması ile ücretsiz numara sorgulama, ilgili kimselerin ücretsiz bir şekilde numara sorgulama işlemini gerçekleştirebilecekleri bir diğer yoldur. Akıllı telefon sahibi bir kimse tarafına gelen yabancı bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsa şu adımları izlemelidir:

 • İlgili kimse telefon numarasını telefon rehberine kaydetmelidir.
 • Ardından Whatsapp uygulamasına girerek ve yeni sohbet seçeneğine tıklayarak sayfayı yenilemelidir.
 • Daha sonra telefon rehberine kaydettiği ve tanımadığı numaranın profil bilgileri için üzerine tıklamalıdır.
 • Ardından numara sahibi kimse profil resmi kullanıyor ve bu resim herkese açık ya da sizin numaranız yabancı numara sahibin rehberinde kayıtlı ise yabancı numara sahibi öğrenilebilmektedir. Ancak kişinin profil resmini herkese açık yapmamış olması ve sizi de rehberine kaydetmemiş olması halinde bu şekilde bilgilerine ulaşabilme imkanınız bulunmamaktadır.

Bu yöntemi kullanarak ilgili kimse telefon sorgulama işlemini diğer mesajlaşma uygulamalarında da kullanabilmektedir.

İnternet Sayfaları Üzerinden Numara Sorgulama

İnternet sayfaları üzerinden bilinmeyen numara sorgulama, ilgili kimsenin hem kendi kişisel bilgileri hem de karşı tarafın kişisel bilgileri açısından yapmaması gereken bir işlemdir. Çünkü kötü niyetli siteler telefon numarası sorgulama hizmeti adı altında bu hizmetten faydalanmak isteyen kimselerin kişisel bilgilerini çalarak kullanabilmektedir. İnternet üzerinden telefon sorgulama işlemi sadece Google arama motoru ile yapılan aramalar için güvenli olabilmektedir. İlgili kimse bu yöntem de ise Google ana sayfasından ya da diğer güvenilir arama motorları sayfasından telefon numarasını aratarak sorgulama işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ancak bu tür telefon numarası sorgulama sonucu, ancak arayan firmanın kurumsal bir firma olması halinde olumlu sonuçlanmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı