Genelİş

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır? Püf Noktaları Nelerdir 2020?

Bugün ki yazımızda YouTube’dan nasıl para kazanılır, püf noktaları nedir 2020 verileri üstünde sizlere en kesin bilgileri sunma yoluna gideceğiz. Google şirketinin sahip olduğu ve zaman içerisinde önemli anlamda geliştirdiği YouTube, online ortamda en sağlam gelir kapılarından birisi olarak dikkat çekti. YouTube, bilhassa zaman içerisinde video reklamları modeli ile beraber çok önemli bir gelişime imza attı. YouTuber kazançları da zaman içinde önemli anlamda gündem oluşturan bir mevzu oldu. Şimdi bu yazımızda sizlere elimizden geldiğince püf noktalar ile ilgili olarak bilgiler sunmak istiyoruz.

 

YouTube Nedir?

YouTube, Google şirketinin sahibi olduğu dünyanın en büyük ve en çok ziyaret edilen online video seyretme platformu olarak dikkatleri çeker.

YouTube, çıkmış olduğu ilk günden itibaren dünyanın en büyük sistemlerinden birisi olmayı başardı. İsmi ile akılda kalan, konsepti ve tasarımı ile anlaşılır bir sistem olması en büyük avantajları oldu. Sistemin geleceğini iyi analiz eden Google, yüksek olasılık ile bugünleri öncesinden kurgulayarak oldukça önemli bir paraya bu sistemi satın aldı. Zaman içinde video önü reklamlar, video yanı veya açıklama reklam tipi modelleri ile beraber firmanın en büyük gelir kaynağı da YouTube olmaya başladı. Google, zaman içinde gelirlerini yayıncılar ile paylaşmaya başladı ve başarısını daha da katladı.

 

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’dan para kazanma teknikleri ile ilgili olarak çoğu sitede birçok farklı karmaşık bilgiye erişme şansına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Nitekim son günlerde bilhassa de gündemi zaman harcatan bu konu üzerinde derinlemesine bir şekilde durmak amaçlarımızdan birisi. YouTube para kazanma mevzusunda koşulları da bulunan bir sistem. Ama kanal açmak tamamıyla ücretsiz. Bu sebep dolayısı ile ehemmiyet arz eden bir mevzudan bahsediyoruz. Şimdi sizlere YouTube para kazanma aşamalarını maddeler durumunda sunarak elimizden geldiğince bilgiler sunma yoluna gidelim.

 • İlk olarak YouTube sitesine girin ve sağ üst köşede yer edinen OTURUM AÇ düğmesine basarak GMAİL hesabınız ile giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonrasında yine aynı noktadaki profil resminize tıklayarak altında çıkan KANALIM sekmesine tıklayın. Bundan sonra kanalınıza giriş yaptınız.
 • Kanalınız ile ilgili olarak bütün değişiklikleri buradan yaparsınız. Profil resmi, kapak resmi, kanal açıklaması gibi ayrıntılı detayları buradan düzenleyin.
 • Yine sağ üst köşede yer edinen VİDEO YÜKLE sekmesine tıklayarak kanalınıza videolar yükleyin.

Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

 

İlk aşamalarımız bu şekilde biliniyor. YouTube kanal açmak tamamıyla ücretsizdir. Gmail ile giriş meydana getiren herkesin de aslına bakarsak kanalı hazırdır. İlk mühim aşama video yükleme başlamaktır. YouTube para kazanma koşulları mevzusunda da belli bir politika izliyor. Video içeriklerin YouTube sistemini çöp hale getirmemesi için mühim kurallar belirledi. Bu kurallardan bazıları altta yazılı olan şeklinde listelenebilir;

 • 1000 etken ve gerçek abone,
 • 12 aylık dilim içinde 4000 saat izlenme,
 • Güncel biçimde kanala video yüklemek.

 

şeklinde koşullar sistem tarafından otomatikman takip edilir. Kanal ayarları kısmında yer edinen PARA KAZANMA kısmına gelin. Burada yer edinen YouTube Adsense müracaat sekmesini görmüş olacaksınız. Buradan müracaat yaparak Google şirketinin para kazanma özelliğini en ince ayrıntısına kadar değerlendirirsiniz. Yukarıdaki koşulları karşılamanız itibari ile para kazanmanız etken olur. Ne kadar fazla video, o kadar fazla gelir elde manasına geliyor diyebiliriz sanırım.

YouTube’dan Yüksek Gelir Elde Etmenin Püf Noktaları 2020

 • Kanalınıza haftada minimum 1 video yüklemeyi dikkatsizlik etmeyin.
 • İlgi çekici başlıklara ve mevzulara eğilim gösterin. Günümüzde eğlence kanalları önemli anlamda ilgi görüyor.
 • YouTube video başlıklarını ve video önü görsellerini ilgi çekecek biçimde hazırlayın. Öteki videolara nazaran sizin videonuzu tıklamaya teşvik edin.
 • Para kazanma amaçlı videolar çekmemelisiniz. Eğlenmek ve insanları da eğlendirmek için videolar çekin.
 • Video başlıklarını ve ayrıntılarını insanların arayabileceği arama parametreleri ile güncelleyin.
 • Kanalınızda telifli içerikler kesinlikle kullanmayın.
 • Kanalınızdaki videolarda siyaset veya spor takımları konularında yanlılık belirtmeyin.
 • Sosyal medyayı da aktif bir biçimde kullanmaya devam edin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı